Jabłka Adama

Plakat z filmu Jabłka Adama
 

Jabłka Adama (Adams æbler) 2005
1 godz. 34 min.

Dobra czarna komedia o neofaszyście, dziwacznym proboszczu i pewnej jabłonce. Zdobywca nagrody publiczności na XXI Warszawskim Festiwalu Filmowym.

premiera: 12 maja 2006 (Polska) 15 kwietnia 2005 (Świat)
produkcja: Dania, Niemcy
gatunek: Dramat, Czarna komedia

Film: Jabłka Adama – Zwiastun

Adam po wyjściu z więzienia został wysłany na resocjalizację do pewnego pastora, gdzieś na wiejską plebanię. Pastor Ivan zdaje się być osobą nieco dziwaczną. Na plebanii okazuje się, że Adam nie jest jedynym „gościem” pastora. Wszyscy podopieczni pastora, podobnie jak Adam, trafili na tę plebanię nie do końca z własnej woli. Pastor prosi Adama, by wyznaczył sobie cel pobytu na plebanii, coś co chce osiągnąć przez ten czas. Adam od niechcenia wyznacza sobie cel, postanawia upiec szarlotkę z jabłek rosnących na przykościelnej jabłoni. Jego decyzja przyniesie ze sobą serię dziwnych i nieoczekiwanych wydarzeń.

Jabłka Adama to nieco dziwna, ale zarazem bardzo dobra czarna komedia. Jeśli lubisz komedie nietypowe, nieszablonowe i po prostu dziwne ;), to ta komedia jest dla Ciebie. Muszę przyznać, że Jabłka Adama zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Z czystym sumieniem polecam, bo to naprawdę kawał dobrego kina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *