Johnny English

Johnny English - plakat
 

Johnny English 2003
1 godz. 28 min.

nie wie, co to STRACH
nie wie, co to RYZYKO
nie wie NIC 😉

premiera:   11 kwietnia 2003 (Polska) 6 kwietnia 2003 (Świat)
produkcja:  Francja, Wielka Brytania
gatunek:     Komedia, Szpiegowski

Johnny English – Zwiastun


Johnny English jest kolejną komedią z udziałem angielskiego komika Rowana Atkinsona (znanego z roli Jasia Fasoli). Tym razem Atkinson wcielił się w agenta iście specjalnej troski. Jako agent specjalny królowej Anglii jest kompletnym przeciwieństwem Bonda – nie grzeszy bystrością, nie jest też zbyt urodziwy, nie powala na kolana przestępców ani też kobiet, a jedynie widzów.

Johnny English nie jest może komedią wybitną, ale z pewnością  nie jest też komedią złą. Nawiązanie do Bonda nie jest typową parodią kina amerykańskiego, co w moim odczuciu jest dużym plusem tej produkcji. Poza dobrą grą Rowana Atkinsona, który był tu nie tylko Jasiem Fasolą z drogim autem i markowym garniturem, warto zwrócić uwagę na Malkovicha (czarny charakter), który specjalnie dla tej roli nauczył się mówić po angielsku ze specyficznym dla Francuzów, jakże zabawnym w jego wykonaniu, akcentem. Malkovich udowadnia tu, że równie dobrze radzi sobie w komedii, jak i w dramacie.

Johnny English sprawdzi się jako dobra komedia na wspólne oglądanie z rodziną lub znajomymi. Jestem pewien, że przypadnie do gustu wszystkim fanom Jasia Fasoli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *